Jak zaplanować aktywny weekend?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przedłużony weekend to świetna alternatywa dla długich wczasów – takie weekendy możemy organizować sobie kilka razy w ciągu wakacji. W ciągu przedłużonego weekendu warto postawić na kontakt z naturą: kajaki czy rowery okażą się strzałem w dziesiątkę!

Lubuskie – kraina natury

Szukając idealnego regionu na spędzenie czasu w trakcie weekendu w Polsce warto postawić na ścianę wschodnią – okolice Zielonej Góry to idealne miejsce wypadowe – przekonują specjaliści z firmy lubuskielove.pl. Jak aktywnie spędzić czas blisko natury?

Jedną z najpopularniejszych form odpoczynku w ostatnim czasie są przejażdżki rowerowe. Możemy je zorganizować sami lub też zdać się na pomoc specjalistów z biur turystycznych. Ta ostatnia opcja ściąga z nas konieczność wytyczania trasy. Osoby doskonale znające teren zaproponują nam wycieczki rowerowe przez najpiękniejsze tereny w okolicy i pokażą miejsca, których próżno szukać na mapach. Przygotowują się do wycieczki rowerowej przede wszystkim pamiętajmy o wygodnym stroju oraz kasku na naszej głowie. W plecaku nie powinno zabraknąć przekąsek, napojów oraz dodatkowej dętki.

Kajakiem przed siebie – spływ kajakowy dla każdego!

Spływ rzeką to świetna rozrywka dla osób w każdym wieku – przekonują właściciele wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych. Poprzez zorganizowane spływy możemy poznać okoliczną przyrodę, jak i aktywnie spędzić czas. Spływ kajakowy powinien być dostosowany do umiejętności samych uczestników – organizatorzy spływów mają dla nas trasy przeznaczone dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Spływ kajakowy może trwać od 2 do nawet 8 godzin. W tym czasie warto sobie zaplanować postoje. Na popularnych rzekach często spotkać można niewielkie mariny, gdzie znajdziemy ciepłe i zimne napoje oraz przekąski.

 

 

Share.