Nowoczesne wyposażenie kuchenne – co wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Szukając możliwości zmian w naszej kuchni zazwyczaj skupiamy się na meblach, nie zwracając uwagi na wyposażenie. To błąd – chcąc gotować lepiej i smaczniej przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na nasze garnki, patelnie i noże. Ich jakość i stan wpływają bezpośrednio na to, co ląduje na naszych talerzach.

Nowoczesne rozwiązania kuchenne – garnki i patelnie

Chcąc podnieść poziom naszych kulinarnych umiejętności przede wszystkim postawmy na nowoczesne garnki i patelnie. Proponowane przez topowych producentów rozwiązania zaskoczą nas zarówno pod względem designu, jak technologii czy trwałości.

Podstawą w kuchni są garnki – tworzone są one z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10, którą zabezpieczono przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształceniami. Takie garnki doskonale sprawdzają się zarówno w profesjonalnych kuchniach w restauracjach, jak i w naszych domach. Warto mieć na uwadze, że garnki tego typu zaopatrzono w dodatkowe dyski w dnach – ich zadaniem jest szybsze i równomierne rozprowadzanie ciepła, co przekłada się na szybsze przygotowywanie dań i oszczędność gazu czy energii elektrycznej. Garnki dodatkowo posiadają kilka elementów ułatwiających gotowanie: wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, lejki, cedzaki. O komfort w gotowaniu zadbają również profilowane, antypoślizgowe uchwyty.

Trwałe patelnie i wygodne smażenie

Chcąc delektować się smakiem smażonych potraw warto wybrać zestaw patelni, który pozwoli nam na realizowanie kulinarnych marzeń. Nowoczesne patelnie zachwycą nas designem – wiele z nich inspirowanych jest naturalnym kamieniem. Powłoki w patelniach granitowych imitują kamień i wprowadzają harmonię i spokój do wnętrza domu. Powłoki pozwalają również na znacznie wygodniejsze smażenie: dzięki nim jedzenie nie przywiera do dna!

 

 

Share.