Noże kuchenne – wybierz najlepsze rozwiązania do swojej kuchni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trwałe i funkcjonalne wyposażenie kuchenne to gwarancja kulinarnych sukcesów – nie ma co do tego wątpliwości. Szukając odpowiednich garnków, patelni czy noży powinniśmy kierować się nie tylko wyglądem tych przedmiotów, ale przede wszystkim: doskonałymi parametrami technicznymi.

Garnki, które zmienią jakość przygotowywanych potraw

Elementem, bez którego niemożliwe byłoby gotowanie, są garnki. Nowoczesne garnki zaproponują nam topowi producenci. Wśród ciekawych technologii i innowacji warto wymienić przede wszystkim materiały: garnki tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, która jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, wysokimi temperaturami. Garnki takie posiadają wbudowane w dno dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz. Dodatkowo garnki mogą posiadać cedzaki, lejki czy też wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Komplety uzupełniają pokrywki ze szkła hartowanego – materiał ten jest wysoce odporny na niszczenie. Niewielkie odpowietrzniki pozwolą na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej.

Ostry i funkcjonalny nóż

Chcąc wygodnie kroić czy szatkować niezbędne okażą się ostre noże. Wśród najlepszych modeli wymienia się noże kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkiem takich pierwiastków jak chrom, molibden czy wanad. Dzięki nim stal staje się znacznie trwalsza, zabezpieczona przed kruszeniem, zyskuje także pewien stopień elastyczności, przez co możliwe stanie się krojenie czy filetowanie pod wybranym kątem. Wybierając nóż pamiętajmy również o bezpieczeństwie – nóż powinien posiadać rączkę wykonaną z materiałów antypoślizgowych. Znacząco wpłynie to na komfort i bezpieczeństwo podczas krojenia. Rękojeść powinna być również profilowana oraz odpowiednio wyważona, przez co narzędzie świetnie będzie leżeć w dłoni.

Share.