Co warto zobaczyć w Alanyi?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Alanya w Turcji oferuje widoki na olśniewające Morze Śródziemne. Spektakularna mieszanka spokoju, przygody, życia nocnego i historii. W Alanyi znajdzie się coś do zrobienia dla każdego podróżnika. Położona pomiędzy górami Taurus a Morzem Śródziemnym Alanya położona jest na półwyspie zbudowanym ze skał, a jej początki sięgają niemal XIII wieku. Dzięki rozległym plażom i wspaniałym zabytkom to urocze nadmorskie miasteczko kryje w sobie kilka perełek do odkrycia.

Odwiedź zamek w Alanyi i Czerwoną Wieżę

Legenda głosi, że na wstępnej liście wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO fortyfikacje zamku w Alanyi znajdowały się tam już od III wieku p.n.e. Zamek ten, oferujący 360-stopniową panoramę miasta, jest obowiązkowym punktem zwiedzania Alanyi, gdy jesteś w centrum miasta. Po zakończeniu wizyty w zamku w Alanyi kontynuuj spacer do portu. Czerwona Wieża to sześciokątna konstrukcja, która kiedyś została zbudowana, aby chronić zamek w Alanyi i pobliską Starą Stocznię przed wrogami miasta. Warto odwiedzić tę ikonę Alanyi podczas podróży do Turcji.

Odwiedź Muzeum Archeologiczne w Alanyi

Jeśli interesuje cię lokalna historia, warto odwiedzić małe, ale dobrze zorganizowane muzeum, które zostało odnowione w 2012 roku. Jednym z eksponatów jest brązowy posąg Herkulesa z II wieku n.e. Są też biżuteria, monety, listy, dzbany i narzędzia. Muzeum jest otwarte codziennie w godzinach 8:30–17:30.

Spróbuj paddleboardingu

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie pływałeś na paddleboardingu na stojąco, powinieneś spróbować tego w czystych wodach Alanyi – tym lepiej. Mając za sobą widok na Czerwoną Wieżę! Jest to niesamowicie relaksujące zajęcie, gdy już znajdziesz równowagę na desce. Turcja Alanya ma ku temu doskonałe warunki. Morze najlepiej jest cieszyć się, gdy jest spokojne, zanim wszystkie łodzie odpłyną, dlatego radzę zacząć wiosłować rano. Warto też wyjść na zewnątrz, zanim zrobi się za gorąco! Wiosłowanie na stojąco to także świetny i przyjemny sposób na uzyskanie opalenizny.

Wybierz się na wycieczkę jeepem w dzień lub w nocy

Dzięki oświetlonym jeepom Land Rover Safari 4 x 4 możesz cieszyć się górską dziką przyrodą i karmić swoją duszę poszukiwacza przygód na 1200-metrowych szczytach gór Taurus. Jeśli lubisz wycieczki grupowe, safari jeepem, zwłaszcza nocą, może być świetnym pomysłem! Oczywiście w ciągu dnia organizowane są również wycieczki, więc jeśli chcesz wybrać się w ciągu dnia, zabierz ze sobą krem ​​przeciwsłoneczny i dużą ilość wody, ponieważ pojazdy są otwarte od góry. Robienie zdjęć na wyboistych drogach staje się wyzwaniem, ale to właśnie tam jest zabawa!

Share.