Filtry wody do dzbanków ARO

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Korzystanie z wody kranowej jest coraz modniejsze. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z sprawdzonej wody kranowej, którą filtruje. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dobre filtry takie jak filtry wody do dzbanków ARO

 i odpowiedni pojemnik. Jest on specjalnie zbudowany – ma miejsce na umieszczenie filtra i przetrzymywanie przefiltrowanej wody. Jednak to w filtrze dzieje się cała magia polegająca na oczyszczaniu i przygotowywaniu wody do picia…

Jak przygotować filtr do pracy?

 

Filtry wody do dzbanków powinno odpowiednio się przygotować. Natychmiastowe włożenie ich do komory dzbanka nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przed przygotowaniem powinno namoczyć się je w wodzie w taki sposób, aby nagromadzony węgiel uległ aktywacji. Moczenie w wodzie wystarczy wykonywać przez około 10-15 minut. Następnym krokiem jest potrząśnięcie i odpowietrzenie filtra. Po takim przygotowaniu filtra można umieścić go we właściwym miejscu dzbanka. Jeszcze zostało tylko napełnienie dzbanka trzykrotnie i wylanie przefiltrowanej wody. Teraz filtr jest idealnie przygotowany do swojej pracy. Jeżeli dzbanek ma taką opcję można w nim zaznaczyć, że filtr został wymieniony na nowy. Rozpocznie się odmierzanie ilości przefiltrowanej wody stanowiące o procentowej kondycji filtra.

Samo napełnianie dzbanka wodą jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie wlać wodę przez otwór górny w komorze wstępującej. Tam nagromadzona woda spokojnie spływa przez wnętrze filtra trafiając do komory dolnej. Jest ona bezpośrednio połączona z tak zwanym dziubkiem dzbanka, przez który bezpośrednio nalewa się wodę do szklanki. To wszystko!

Zakup odpowiedniego filtra

 

Przed zakupem filtrów warto jest jednak bardzo dobrze przeanalizować model swojego dzbanka. Filtry różnią się od siebie konfiguracjami i wymiarami dlatego należy dobrać taki filtr, który będzie pasować do własnego modelu dzbanka. W przeciwnym razie zakupiony filtr może być zbyt mały bądź zbyt duży w stosunku do komory dzbanka przez co filtrowanie nie będzie przebiegało prawidłowo.

Share.