Jak zabudować ścianę w salonie czy pokoju dziennym?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Szukając inspiracji na salon czy pokój dzienny, zazwyczaj skupiamy się na meblach wypoczynkowych – i słusznie, gdyż są one punktem centralnym dla takich pomieszczeń. Nie mniej ważne jest jednak też wybranie odpowiedniego kompletu meblowe, który pozwoli na umeblowanie przestrzenie i nadanie jej funkcjonalności.

Klasyczne komplety meblowe

Współcześnie meble proponowane od domów i mieszkań tworzone są w różnych stylach, co pozwala na dopasowanie konkretnego rozwiązania do potrzeb. Projektanci proponują meble świetnie wpisujące się w obowiązujące trendy: styl skandynawski, loftowy, minimalistyczny, prowansalski. Meble tworzone są najczęściej z płyt meblowych laminowanych i lakierowanych – tworzywa takie są odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci. Bez trudu znaleźć też można kolekcje w których głównym materiałem jest lite drewno lub też deski fornirowane. W kolekcjach meblowych dedykowanych do salonów znaleźć można eleganckie szafy, komody, witryny z przeszkleniami, szafki, półki.

Nowoczesne meblościanki – meble, które zaskakują!

Chcąc łączyć funkcjonalność z niebanalnym designem, warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania. Elegancka ściana z telewizorem zaaranżowana może być przy pomocy nowoczesnej meblościanki. Współcześnie meblościanki to zazwyczaj komplet kilku mebli, które wykorzystuje się razem, ustawiając je na jednej ścianie. W skład takiej meblościanki wchodzi przede wszystkim szafka pod RTV, ale też witryny, szafki, półki. Wiele z oferowanych na polskim rynku kompletów tego typu jest również uzupełniana poprzez zintegrowane oświetlenie. Nowoczesne meblościanki z pewnością sprawdzą się we wnętrzach współczesnych, w których ceniony jest zarówno doskonały wygląd, jak i funkcjonalność.

 

 

Share.