Poprawne rozliczanie czasu pracy kierowców ciężarowych

Pinterest LinkedIn Tumblr +

W każdej pracy kierownicy mają odpowiedzialne zadanie rozliczania czasu pracy swoich pracowników w prawidłowy sposób. Jednak w przypadku prowadzenia firmy przewozowej rozliczanie czasu pracy kierowców nie jest wcale takie proste. Na kierowników czeka ogromna ilość przepisów, które muszą bacznie przestrzegać. W przeciwnym razie narażają się na spore kary, których każdy chciałby uniknąć. Jak więc rozliczać kierowców najbezpieczniej?

Automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców z systemem telematycznym 

Najbezpieczniejszym, najbardziej sprawdzonym i przede wszystkim najwygodniejszym sposobem na rozliczenie czasu pracy kierowców jest skorzystanie z programu telematycznego. W dzisiejszych czasach większość firm przewozowych korzysta z programów telematycznych na co dzień. Upraszcza on odczytywanie danych z tachografu i automatycznie zapisuje wszystkie dane do specjalnej chmury. W wyniku tego przedsiębiorca ma zredukowaną odpowiedzialność dotyczącą konieczności przechowywania wszystkich papierów w swoim biurze. Tutaj wszystko zawarte jest w chmurze, która posiada nieskończoną ilość miejsca.

Rozliczanie czasu pracy z systemem telematycznym jest również korzystniejsze dla kierowców. Każdego dnia kierowcy międzynarodowi przekraczają granice różnych państw. Dochodzą do tego zmiany czasowe i zmiany przepisów panujące w danym kraju. Przykładowo bardzo ważne jest zjeżdżanie na przerwę o czasie. W razie kontroli i nie dotrzymania przepisów w danym państwie kierowca zostanie ukarany zazwyczaj dużą karą panującą w danym kraju. Warto dodać, że kary dla kierowców rozliczanie w walucie euro najbardziej dotkną polskich pracowników…

Podsumowanie 

Widać, że rozliczanie czasu pracy kierowców w poprawny sposób może przysporzyć kłopotu zarówno przedsiębiorcom jak i pracowników. dlatego nie ma na co czekać i warto wprowadzić sprawny system telematyczny do swojej firmy! To udogodnienie, które doceniają wszyscy użytkownicy na co dzień korzystający z telematyki.

Share.