Jakie kaski oferuje sklep jeździecki?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Każdy sklep jeździecki oferuje profesjonalne akcesoria zapewniające amatorom i profesjonalistom bezpieczeństwo i komfort podczas treningów i rekreacyjnych przejażdżek. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej kaskom – najważniejszym elementom stroju każdego jeźdźca. Co warto wiedzieć o kaskach do jazdy konnej? Sprawdź!

Odwiedzamy sklep jeździecki w poszukiwaniu kasku

Nowoczesne kaski jeździeckie są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Do produkcji skorup najczęściej wykorzystuje się poliwęglan. Specjalna konstrukcja sprawia, że  w momencie uderzenia to nakrycie głowy  przyjmuje na siebie całą siłę wstrząsu. W efekcie kask pęka, ale czaszka pozostaje nienaruszona. Dobre salony sportowe (takie jak sklep jeździecki Equishop) oferują wyłącznie atestowane kaski spełniające rygorystyczne normy (CE VG1 01.040 2014-12 oraz SEI ASTM F1163-15).

Wnętrza kasków jeździeckich wyposażone są w gąbczaste wkłady zwiększające amortyzację i wchłaniające pot (gąbki można wyjmować i prać w pralce). Komfort jazdy w ciepłe dni zwiększają otwory wentylacyjne. Kaski, podobnie jak ubrania, dostępne są w kilku rozmiarach. W sklepach znajdziemy modele dla dorosłych i dla dzieci.

Toczek? Niekoniecznie

Alternatywą dla kasków jeździeckich są toczki. Warto jednak pamiętać, że dekoracyjne nakrycia głowy nie zapewniają tak dobrej ochrony jak solidne, regulowane kaski. Przede wszystkim, toczki wykonane są z włókna szklanego pokrytego miękką tkaniną – materiału o niewielkiej odporności na uszkodzenia pod wpływem mocnego wstrząsu. Ponadto, brak systemów regulacji uniemożliwia ich dokładne dopasowanie. Co ciekawe, producenci profesjonalnych nakryć głowy wykorzystywanych w jeździectwie oferują kaski stylizowane na toczki.

Share.