Ubezpieczenie OC – co jest ważne przy zakupie?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tak, wszyscy wiedzą, że ubezpieczenie OC jest ważne i nie ma żadnych odstępstw od niego. Ale nie można do zakupu takiej polisy podchodzić z automatu, ponieważ okazać się może, że dla pojazdu mechanicznego zostanie wybrana zła ochrona.

Ubezpieczenie OC – czego nie można pominąć?

Chociażby tego, jaką dokładnie ochronę wybrać. Czy komuś wystarczy tylko i wyłącznie ochrona OC? Czy jednak Odpowiedzialność Cywilną połączyć z dodatkowym ubezpieczeniem. Towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie dopasować taką ofertę, która może objąć nie tylko Autocasco, ale m.in. NNW, czy też Assistance. Taka wersja ubezpieczenia jest w stanie zapewnić wypłatę odszkodowania samej osobie, która dopuściła do powstania kolizji drogowej. Szeroki pakiet OC jest w stanie pokryć nawet drobne koszta, jakie związane będą z unieruchomieniem pojazdu.

Z jaką ochroną ma się dokładnie do czynienia?

W przypadku OC sprawa jest wystarczająco jasna, a do tego opisana jest w obowiązujących przepisach drogowych. Ubezpieczenie OC często połączone jest również z podstawowym NNW, za jakie płaci się minimalne pieniądze lub jest to dostępne za darmo. Warto sprawdzić, jaka suma ubezpieczenia NNW oferowana jest w tym przypadku. Może okazać się, że ma się do czynienia z groszowymi sprawami, dlatego warto uwzględnić podniesienie owej sumy, poprzez wykupienie dodatkowej ochrony. Zawsze trzeba pamiętać o tym, aby podczas zawierania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, podać prawdziwe informacje o pojeździe. Wszelkie kłamstwa mogą skutkować podniesieniem składki.

 

Share.