Elegancka tarasola w ogrodzie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Szukając najlepszego miejsca na letni wypoczynek coraz częściej dostrzegamy potencjał tkwiący w naszych przydomowych tarasach. Miejsca te, odpowiednio zaaranżowane, mogą służyć nie tylko do odpoczynku, ale również jako plac zabaw dla naszych dzieci czy też miejsce do spotkań w gronie rodziny. Jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się komfortem?

Tarasole, które chronią na wiele sposobów

Zdecydowana większość posiadaczy tarasów skupia się na meblach – pragniemy bowiem wypoczywać komfortowo. Coraz więcej mówi się także o konieczności ochrony przed słońcem. Klasyczne parasole to czasami za mało: obszerne tarasy powinny być zadaszane w kompleksowy sposób. Z pomocą przychodzi nam sklep tarasola.pl, który zaproponuje nam funkcjonalne zadaszenia tarasów w formie tarasoli. Czym są tarasole, jak się je projektuje i w czym mogą nam pomóc?

Tarasola to nic innego jak innowacyjna konstrukcja wykonana z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia czy zmienne warunki atmosferyczne. Jej zadaniem jest ochrona użytkowników przed silnym słońcem, niespodziewanym deszczem. Poprzez odpowiednie dodatki tarasola ochroni nas również przed silnymi podmuchami wiatru.

Jak konstruowane są tarasole?

Tarasole opierają się na aluminiowych konstrukcjach malowanych proszkowo – kolor może być wybrany z palety ponad 200 klasycznych barw lub też odcieni imitujących naturalne drewno z usłojeniem. Wewnątrz konstrukcji umieszczono system odprowadzania wody, który pozwoli na wygodne korzystanie z tarasu również w czasie deszczu. W zależności od modelu dach może być wykonany z tkaniny technicznej lub tez aluminiowych listew obracających się w zakresie od 0 do 135 stopni. Dachy w pozycji całkowicie zamkniętej skutecznie chronią przed promieniowaniem UV – w ich cieniu panuje przyjemny chłód.

Share.