Jak odzyskać zwrot podatku z Holandii? Podpowiada biuro Borsuk Podatki 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Blisko ćwierć miliona miliona Polaków przebywa na co dzień w Holandii. Wyjechali w poszukiwaniu lepszego życia i zarobków. Zatrudnili się w branży ogrodniczej, rolniczej i w różnego rodzaju fabrykach bądź na budowach. Niektórzy z nim wyjeżdżają tylko do prac sezonowych, po czym po upływie 2,3 lub 4 miesięcy z powrotem wracają do kraju. Ci legalnie zatrudnieni mają szansę na zwrot nadpłaconego podatku. W corocznym zeznaniu podatkowym mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby na Twoje konto trafiło kilkaset euro zwrotu podatku. 

Kwoty, terminy, formalności. Dowiedz się więcej o rozliczeniu  podatku z Holandii

System podatkowy w Holandii jest tak skonstruowany, że obowiązkiem złożenia zeznań podatkowych objęci są ci, którzy legalnie byli zatrudnieni w tym kraju. W przypadku niedostarczenia wymaganych dokumentów do urzędu skarbowego – Belastingdienst – holenderscy urzędnicy mają prawo nałożyć karę finansową lub w najgorszym wypadku spotkać się z podatnikiem na drodze sądowej. Restrykcyjne przepisy zmuszają pracowników do rozliczenia się z podatku w terminie. Z kolei zwrot podatku Holandia należy się wtedy, gdy pobierane zaliczki na poczet podatku dochodowego były wyższe, niż prognozował urząd skarbowy. Średnie kwoty odzyskania oscylują wokół 1000 euro, a deklaracja podatkowa dla osób niezameldowanych powinna zostać złożona maksymalnie 1 lipca.

Zdalnie, wygodnie i profesjonalnie. Rozliczenie zagraniczne z Borsuk Podatki

Na stronie https://borsukpodatki.pl/ znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, aby móc bez problemu rozliczyć się z holenderskim fiskusem. Od blisko 20 lat Borsuk Podatki pomógł tysiącom Polaków otrzymać dodatkowe pieniądze ze zwrotu podatku z takich krajów jak: Belgia, Holandia, Niemcy czy Austria. Podatki mogą być przyjemne, a formalności mniej skomplikowane. Skorzystaj z usług doradców podatkowych, którzy znają się na prawie podatkowym krajów zagranicznych jak mało kto!

 

Share.