Ubezpieczenie OC/AC – od czego zależy wysokość?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trzeba mieć ubezpieczenie OC/AC. Właściciel pojazdu mechanicznego musi wziąć pod uwagę zakup tej polisy – bez względu na to, że naraża się na dodatkowe koszta. Co trzeba wiedzieć na ten temat? Oto kilka informacji, które mogą przydać się każdemu konsumentowi.

Czynniki wpływające na ubezpieczenie OC/AC

Warto poznać czynniki, jakie wpływają na ostateczny koszt zakupu. Na tej liście znaleźć można:

  • wiek właściciela pojazdu – im ma się do czynienia z młodszą osobą, tym cena będzie wyższa. Może ktoś powie, że nie ma to najmniejszego sensu, ale wystarczy wziąć pod uwagę policyjne statystyki, które jasno mówią, w jakim wieku osoby powodują największą ilość wypadków. Niestety, ale są to na ogół osoby poniżej 25 roku życia. Dlatego wyższa cena za ubezpieczenie OC/AC ma sprawić, że jednak rozsądek będzie brał górę nad brawurą.
  • długość posiadania prawa jazdy – podobnie jak wyżej. Jeżeli ktoś posiada krótko prawo jazdy, (niestety!) będzie miał naliczoną wyższą stawkę za ubezpieczenia na samochód. Wynika to poniekąd z tego faktu, że osoby, które krótko takie prawo jazdy posiadają, nie mają odpowiedniego doświadczenia, co może skutkować szybszym spowodowaniem wypadku. 
  • miejsce zamieszkania – osoby, jakie żyją na co dzień w wielkich aglomeracjach miejskich, gdzie możliwość dojścia do kolizji drogowej, jest większa, muszą liczyć się z tym, że stawka za ich ubezpieczenie będzie szła do góry. Osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach, mogą liczyć na promocyjne ceny ze względu na swoje miejsce zamieszkania.
Share.