Jak rozpocząć przygodę z hippiką?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jazda konna to wymagający, ale też wspaniały sport, o charakterze ogólnorozwojowym. Nauka jazdy na koniu pozwala na uruchomienie większości mięśni – pracują mięśnie brzucha, grzbietu, mięśnie odcinka lędźwiowego. Prawidłowy dosiad zmusza nasze ciało to zachowania prostej sylwetki, a sama jazda konna powoduje zwiększenie naszej równowagi. To jednak tylko niektóre z licznych zalet jazdy konnej. Od czego zacząć przygodę z hippiką?

Znajdź odpowiednią stadninę

Podstawą jest znalezienie odpowiedniej stadniny – znajdują się one na obrzeżach dużych miast, ale również w miastach średnich i małych. Warto odwiedzić kilka stadnin, porozmawiać z pracownikami, dowiedzieć się jak pracują oraz jakie oferują ceny za godzinę nauki jazdy. Chcąc zainteresować nasze dziecko jazdą konną musimy dowiedzieć się, że prowadzone są zajęcia dla najmłodszych.

Ubierz się wygodnie na jazdę konną

Komfort i przyjemność jazdy konnej wynika nie tylko z możliwości obcowania ze zwierzęciem i naturą, ale także z wygodnego ubrania. Elementy takie jak bryczesy oraz wygodna bluza do jazdy konnej to podstawa, aby czuć się w siodle komfortowo. Wysokiej jakości bryczesy są tworzone z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Często bryczesy tworzone są z tkanin szybkoschnących, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania.

Niezwykle istotnym elementem wyposażenia jeźdźca, szczególnie początkującego, jest dopasowany kask jeździecki. Dopasowany kask powinien dobrze przylegać do głowy, chronić czaszkę. Wiele dostępnych modeli posiada niewielki daszek, którzy okazuje się przydatny podczas jazdy w słoneczne dni. Dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w sztyblety jeździeckie. Odpowiednie buty do jazdy konnej pozwolą na stabilne utrzymanie się w strzemionach, zapewnią wygodę i bezpieczeństwo.

Share.