Wanny asymetryczne – gdzie się sprawdzą?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeszcze niedawno, wanny asymetryczne kojarzyły się głównie z nieustawnymi pomieszczeniami, w których trzeba zastosować niestandardowe rozwiązania, aby zapewnić maksymalną powierzchnię użytkową. Obecnie ze względu na swoją wygodę i nietypowy wygląd cieszą się rosnącą popularnością.

Do każdej łazienki

Wanny asymetryczne, dzięki swojej uniwersalności, sprawdzą się w każdej łazience. Można jej użyć w klasycznym, dość dużym pomieszczeniu lub w niewielkiej łazience wymagającej specjalnych rozwiązań. Bez względu na rozmiar pomieszczenia, możliwe jest dobranie wanny do potrzeb i wymagań jej użytkowników.

Rosnącą popularnością cieszą się również rozmaite osłony na wannę. Dzięki temu nawet asymetryczna wanna może zastąpić prysznic z wysokim brodzikiem w niewielkiej łazience. To rozwiązanie zapewnia komfort, jaki był nieznany przez lata osobom, które ze względu na mały metraż z musu korzystały z prysznica.

Obecnie producenci prześcigają się w wyszukiwaniu coraz nowszych rozwiązań. Efektem tego są właśnie wanny o asymetrycznym kształcie, do których można dopasować rozmaite osłony. To także świetna opcja dla małych dzieci, które lubią bawić się w chlapanie: wystarczy częściowo osłonić wannę, aby zminimalizować późniejszą konieczność wycierania podłogi czy kafelek na ścianie.

Nowoczesny wygląd

Asymetryczne wanny zapewniają doskonały wygląd. Dzięki nietypowemu designowi sprostają wymaganiom nawet osób, które stawiają poprzeczkę bardzo wysoko. Zwolennicy nieco bardziej innowacyjnych rozwiązań z pewnością ucieszą się na wiadomość, że wanny asymetryczne można z łatwością znaleźć w rozmaitych kolorach.

Dobry specjalista jest również w stanie zamocować na przedniej ścianie wanny na przykład płytki-mozaikę, co zapewnia nietypowy wygląd. Dzięki różnej kolorystyce tego typu wanien, można z łatwością stworzyć niepowtarzalne wnętrze wykończone na przykład nietypową, ciemna armaturą łazienkową.

Na co zwrócić uwagę?

Duże znaczenie przy wyborze wanny ma nie tylko jej wygląd, ale również wykonanie. Z tego względu warto dokładnie dowiedzieć się, z jakiej jakości materiałów wykonana została wanna, którą planujemy zakupić.

Nie wolno również zapominać o odpowiednim dobraniu jej wymiarów do potrzeb oraz wymagań. Osoby wyższe niż przeciętnie powinny poszukać większej wanny. Na szczęście, tego typu sprzęty łazienkowe dostępne są w różnych rozmiarach co sprawia, że każdy może bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Share.