Jaki materac do łóżka wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kupno łóżka opartego na ramie czy łóżka kontynentalnego to dopiero pierwszy krok do zdrowego i wygodnego snu. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego materaca, dopasowanego do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Jakie materace warto wziąć pod uwagę? Które z nich zagwarantują spokojny sen?

Klasyczne materace bonellowe

Wśród najczęściej wybieranych materacy wymienia się materace bonellowe. Są to klasyczne materace sprężynowe w nowej odsłonie. Wewnątrz materaca znajduje się zestaw sprężyn, które zapewniają odpowiednią sprężystość materaca oraz odpowiednie odbicie. Z obu stron sprężyny zabezpieczone są licznymi piankami, które dodatkowo wpływają na komfort snu. Materace bonellowe dostępne są w praktycznie wszystkich rozmiarach, dzięki czemu bez trudu kupić można produkt odpowiedni zarówno na łóżka pojedyncze, jak i podwójne.

Materace piankowe – wysoka jakość w rozsądnej cenie

Nie ma wątpliwości, że materace piankowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem kupujących. Szeroki wybór cen i modeli sprawiają, że możliwe jest dopasowanie konkretnego produktu do możliwości finansowych i potrzeb. W materacach piankowych stosowane są warstwy różnych pianek, które bezpośrednio wpływają na komfort snu. Podstawowa pianka to klasyczna pianka materacowa, o wysokiej odporności na uszkodzenia i zgniatanie. W materacach takich stosowane są też pianki termoplastyczne, które miękną pod wpływem ciepła ludzkiej skóry i każdorazowo dopasowują się do kształtu ciała. W droższych materacach znaleźć można również pianki wysokoelastyczne, które podwyższają komfort snu, wpływają na twardość materaca. Materace piankowe wykorzystują też pianki lateksowe. Ten rodzaj tworzywa wykorzystywany jest w materacach dedykowanych alergikom. Materace piankowe oparte o piankę lateksową uznawane są za jedne z najlepszych na rynku.

 

 

Share.