Maty ochronne na każdą powierzchnię

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Do ochrony powierzchni podłogi przy biurku przydają się maty podkładowe na zamówienie. Nawet przy użyciu osłoniętych gumą kółek w fotelach biurowych istnieje znaczne ryzyko uszkodzenia podłogi.
Matę ochronną stosuje się pod krzesło w miejscu, gdzie korzysta się z komputera, aby wyeliminować ryzyko pojawienia się zadrapań na podłodze.

Realia sytuacji

Nawet przy starannym obchodzeniu się z fotelem jest prawie niemożliwe uniknięcie uszkodzenia powłoki. W celu ochrony stosuje się specjalne podłoże. Mata podkładka na zamówienie pozwoli dopasować pokrycie do wymiarów miejsca, które trzeba osłonić.

Jeśli nie użyje się tej ochrony, kółka fotela szybko uszkodzą podłogę. Na miękkiej wykładzinie z tworzywa sztucznego pojawią się zauważalne wgniecenia i materiał zostanie rozciągnięty. Pojawia się charakterystyczne wybrzuszenia, które w dalszym ciągu eksploatacji ulegną rozerwaniu.Dywan zostanie potraktowany w ten sam sposób. Twardsze powłoki, takie jak parkiet i laminat w panelach podłogowych zostaną porysowane. Zadrapania pojawią się nawet podczas używania gumowych kółek. Przyczyną jest kurz, który zawiera frakcję mineralną. Drobiny kwarcu zawarte w piasku działają jak materiał ścierny, a nacisk rolek powoduje rozwarstwienie materiału.

Można temu zaradzić

Głównym powodem zastosowania maty podkładowej na zamówienie jest rachunek ekonomiczny. Proporcje nakładów poniesionych na zakup zabezpieczenia są niewspółmiernie mniejsze niż wymiana lub choćby cyklinowanie podłogi.

Przydatne funkcje

Mata w górnej powłoce ma warstwę antypoślizgową, zwiększającą komfort podczas pracy. Kółka krzesła dzięki temu mają potrzebne tarcie toczne i nie ślizgają się po powierzchni. Podkładka daje też oparcie dla nóg użytkowników.

Dostępne materiały

Najlepsza mata podkładka na zamówienie to ta wykonana z poliwęglanu lub polietylenu. Oba surowce są na tyle wytrzymałe, by skutecznie opierać się uszkodzeniom przez cały czas eksploatacji.

Oba polimery są odporne na działanie światła słonecznego. Promieniowanie UV nie doprowadza do degradacji struktury plastycznej materii. Nie radzi sobie także z utylizacją barwy, a w wersji krystalicznej ze zmętnieniem polimerów.

Mata podkładka na zamówienie może być stosowany w każdych warunkach, nie tylko w biurze, ale także w domu. Materiały użyte do produkcji są przyjazne dla środowiska i całkowicie nieszkodliwe dla ludzi. Pozwala to na umieszczenie maty nawet w pokoju dziecięcym.

Inne opcje materiałowe

Silikon – mata silikonowa ma dobre właściwości jezdne i ponadnormatywne antypoślizgowe.

Politereftalan etylenu – odmiana termoplastyczna; ze względu na duży poślizg nie zaleca się do stosowania na glazurze.

Makrolon – odmiana poliwęglanu o podwyższonej odporności na UV.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p919,czarna-mata-podkladka-na-zamowienie-dowolny-ksztalt-cena-za-1m2.html.

Share.