Wybór firmy budowlanej – jak go dokonać?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Każdy chce, by jego wymarzony dom był piękny i funkcjonalny. Podstawą jest dobrze wybrany projekt i jego indywidualna adaptacja oraz jego realizacja przez fachowców. I tu może pojawić się problem. Jak poznać, że firma jest rzetelna i wszystkie prace wykona fachowo? Podpowiadamy na co należy zwrócić uwagę wybierając firmę budowlaną.

Pierwsze kroki

Bez względu na to w jaki sposób znaleźliśmy firmę budowlaną, najlepiej zacząć od sprawdzenia jej strony internetowej. Dowiemy się z niej czy budowy realizuje kompleksowo przy pomocy fachowców, czy też może korzysta z podwykonawców. W tym drugim przypadku warto dowiedzieć się jak długo razem współpracują, jeśli doraźnie to musimy przygotować się na różne problemy.

Warto też sprawdzić jak długo firma budowlana Opole działa na rynku. Jest to bardzo ważne, często zdarza się, że młode firmy z niego znikają po 2,3 latach i trudno jest wtedy skorzystać z przysługujących gwarancji. Następnie trzeba na forach sprawdzić opinie wcześniejszych klientów. Nie zawsze opinie umieszczone na stronie są rzetelne, mogą być efektem działań marketingowych.

Spotkanie z właścicielem

O ostatecznym wyborze powinna zadecydować bezpośrednia rozmowa z właścicielem firmy. Podczas niej można dopytać się szczegółowo o zatrudnionych fachowców, ich staż, posiadane doświadczenie. Równie istotną kwestią jest posiadany przez firmę sprzęt budowlany i kontakty z hurtownią, koszty budowy mogą być wtedy trochę niższe. Na koniec firma budowlana Opole powinna przedstawić wstępny harmonogram prac i kosztorys. W tym ostatnim powinien być uwzględniony całkowity koszt budowy z podziałem na koszty materiałowe oraz koszty robocizny. Będzie on podstawą do negocjowania ostatecznych stawek. Oczywiście trzeba założyć jakiś margines na nieprzewidziane dodatkowe koszty.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jeszcze udać się na plac budowy i zrobić wizję lokalną. Zaobserwować jak wygląda rzeczywista organizacja prac, jak są wykonywane. Jeśli wszystko przebiega normalnie można przystąpić do sporządzenia umowy.

Co powinna zawierać umowa?

W internecie można znaleźć wiele porad jak sporządzić dobrą umowę z wykonawcą. Podstawową zasadą jest, że im bardziej szczegółowa, tym później mniej problemów. Oczywiście nie zawsze da się wszystko przewidzieć, ale trzeba pamiętać, by wszystkie większe zmiany wprowadzać do umowy dodatkowym aneksem. Nie należy tego pozostawiać ustaleniom ustnym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://ksetra.pl/.

Share.