Blockchain stała się szeroko wykorzystywaną technologią, która nie tylko dostępna jest w świecie kryptowalut. Aczkolwiek, łańcuch bloków na ogół kojarzony jest właśnie z różnego rodzaju coinami. Na blockchain warto spojrzeć z nieco szerszej perspektywy, a pomoże w tym Aleph Zero Case Study, którym na co dzień zajmuje się 10Clouds.
Dla ogólnego użytku
Chyba tak naprawdę ciężko podać dokładną definicję Aleph Zero. Można powiedzieć, że jest to platforma użytku ogólnego użytku, gdzie można spotkać się z natywną walutą Azero. Zaletą tego rozwiązania jest to, że istnieje możliwość zastosowania autorskiego konsensusu Aleph BFT. Aczkolwiek, nie tylko to należy do plusów Aleph Zero. Wielu użytkowników zaciera ręce, ponieważ będą mogli oprzeć swoje działania o Dag. Mówiąc o zaletach, nie można zapomnieć o tym, że AZ jest kompatybilny z Polka Dot, jaki znajduje się w powszechnym użytku.
Transakcje w świecie Aleph Zero
Kolejna świetna wiadomość – nie trzeba obawiać się wielkich kosztów, jakie powiązane są z transakcjami. Otóż wynoszą one średnio 0,0003 AZERO. Czy długo trwa ich zatwierdzanie? Nie. Właściwie to można powiedzieć, że wystarczy kilka sekund do tego, aby wszystko zostało dokładnie potwierdzone. Aleph Zero kładzie duży nacisk na duży zakres prywatności. Co prawda, prace nad tą platformą do ogólnego użytku, rozpoczęły się już w 2018 roku, ale dopiero w roku 2021 wszyscy mogli poznać ją lepiej. Długo? Może to prawda, ale dzięki temu był czas na to, aby dopracować wszystkie szczegóły.
Prawie polski projekt na rynku
Polacy mogą być dumni z Aleph Zero. Śmiało można bowiem powiedzieć, że w zdecydowanej większości jest to polski projekt. W skład zespołu, który czuwał (i właściwie nadal czuwa) w większości wchodzą Polacy. To dowód na to, że polski naród doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest postęp technologiczny w obecnych czasach.
Warto owych Polaków wymienić z imienia i nazwiska, ponieważ ich dokonania są naprawdę spore. Oto:
- Antoni Żółciak – specjalista od marketingu, który już od ponad dziesięciu lat zdobywa nie tylko wiedzę, ale również potrzebne doświadczenie,
- Michał Świętek – może pochwalić się doktoratem z matematyki za pracę w dziedzinie nieskończenie wymiarowej geometrii przestrzeni Banacha; jest również w posiadaniu licencjatu z informatyki,
- Adam Gągol – szczęśliwy posiadacz doktoratu z matematyki za pracę nad zastosowaniami metody probabilistycznej w kombinatoryce.
Do tego zespołu dołączył Matthew Niemerg, który posiada doktorat w matematyce w zakresie numerycznej geometrii algebraicznej.