Obóz dla młodych ludzi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obozy letnie i zimowe dla dzieci w różnym wieku, każdego roku, cieszą się ogromną popularnością. Tego typu wyjazdy są w stanie pomóc zorganizować czas młodym ludziom, którzy dzięki temu nie będą zbyt długiego czasu spędzali przed komputerami, w porze wakacyjnej. Wiele takich obozów organizuje Róża Wiatrów, która swoją siedzibę ma na Mazurach. 

Rejs przez całe Mazury

Obóz młodzieżowy na Mazurach to doskonała okazja do tego, aby poznać Krainę Tysiąca Jezior. W szczególności, jeżeli mowa jest o tym, że przez cały ten okres będzie żeglowało się po tutejszych jeziorach. Z portu w Piaskach do Węgorzewa lub z Węgorzewa do portu w Piaskach. Młodzi ludzie będą mieli okazję poznać nie tylko jeziora, ale również liczne atrakcje, jakie spotkać można na tych terenach: leśniczówka Gałczyńskiego w Praniu, twierdza Boyen w Giżycku. Żeglowanie to wspaniała przygoda.

Parkour i Freerun

Dyscypliny sportowe, jakie zbierają coraz większe grono zainteresowanych. Im człowiek jest młodszy, tym łatwiej będzie mu opanować tę trudną sztukę. Wszystkiego (a właściwie to mowa o podstawach i nieco bardziej zaawansowanych technikach) można właśnie nauczyć się na takim wyjeździe. Program wyjazdu obejmuje takie zagadnienia, jak skoki i obroty, jakie są podstawą wszystkiego. Chociaż, na początku to należałoby wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa. Po to, aby każdy uczestnik wiedział, jak ma podejść do trenowania tej właśnie dyscypliny sportowej. 

Kryminalne zagadki

Młodzież je uwielbia. Skoro tak, to może warto zapisać dziecko na obóz kryminalistyczny? Doskonały pomysł, który może spotkać się z ogromnym zainteresowaniem ze strony młodego człowieka, który będzie miał za zadanie rozwiązać zagadki kryminalistyczne. Program wyjazdu obejmuje zapoznanie się z pracami dookoła śledztwa, czyli m.in. z ustalaniem własnej wersji śledztwa, rozwiązywanie logicznych łamigłówek – jak prawdziwy detektyw. Uczestnicy będą mogli również zapoznać się z takimi tematami, jak umysł przestępcy. Czy to możliwe, że człowiek rodzi się gotowy do popełnienia zbrodni? 

 

Nie brakuje również innych pomysłów, jeżeli chodzi o ofertę obozów tematycznych. To właśnie taka forma wypoczynku najbardziej interesuje młodych ludzi. Chociaż nie brakuje też takich “zwykłych” wyjazdów, gdzie odpoczywa się nad jeziorem, gra w piłkę, czy też po prostu zwiedza okoliczne zabytki – tak jak to było w dawnych czasach. Tak jak to kiedyś współcześni dorośli mieli do wyboru. 

 

Share.