OC – czy tylko dla kierowców samochodu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych – dotyczy to aut osobowych, motocykli, ale również ciągników, pojazdów rolniczych. OC pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez posiadacza pojazdu – szkody mogą dotyczyć mienia, ale również zdrowia. Czy OC jest dostępne tylko dla kierowców? Okazuje się, że nie!

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów

Popularność rowerów w Polsce rośnie z roku na rok – wynika to przede wszystkim z coraz większej świadomości ekologicznej i chęci realnego wpływania na środowisko. Nie ma wątpliwości, że największa ilość rowerzystów znajduje się w dużych miastach takich jak Warszawa czy Kraków: przyjazna infrastruktura sprawia, że rower to doskonała alternatywa dla samochodu czy też dla komunikacji zbiorowej. Zalet poruszania się na rowerze jest wiele – przede wszystkim dbamy w ten sposób o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Rower sprzyja utrzymaniu dobrej sylwetki, pozwala na dotlenienie naszego organizmu. Drugą istotną kwestią jest łatwość w poruszaniu się po mieście – rower pozwoli nam ominąć korki i nie tracić czasu! Decydując się na codzienne dojazdy do pracy na rowerze warto wykorzystać ubezpieczenie cywilne – mówią pracownicy beesafe.pl.

Rowerzysta na drodze – czy warto mieć ubezpieczenie OC?

Nie zawsze rowerzysta ma możliwość jechania ścieżkami rowerowymi – wielu rowerzystów chętnie korzysta także z infrastruktury drogowej. Rowerzysta na drodze musi stosować się do tych samych reguł co kierowcy samochodów poruszających się po drodze. Aby uniknąć przykrych sytuacji, w której rower zarysowuje lakier samochodu lub zniszczy elementy infrastruktury miejskiej warto wykupić OC – polisa odpowiedzialności cywilnej pozwoli na pokrycie szkód wyrządzonych przez rowerzystów.

 

 

Share.