Przydatne akcesoria do paznokci

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Bez względu na kształt i długość płytki paznokcia najważniejsze, by paznokcie były zadbane i wyglądały schludnie. Z pomocą przyjdą nam akcesoria do paznokci, dzięki którym nasze dłonie będą prezentować się nieskazitelnie.

Ładny kształt paznokcia

Nasza płytka może mieć różny kształt, na szczęście z pomocą odpowiednich akcesoriów do paznokci uda nam się uzyskać kształt, o jakim marzymy. Na rynku dostępne są różnego rodzaju pilniczki, które są niezbędne do skrócenia paznokci i nadania im pięknego kształtu migdału, kwadratu, owalu czy baleriny.

Do lamusa odeszły już niegdyś bardzo popularne pilniczki metalowe. Mimo niskiej ceny i dostępności nawet w kioskach ruchu bardzo niszczą płytkę paznokcia. Podobnie jest z pilniczkami szklanymi, które nieco „szarpią” paznokieć i pozostawiają nierówne brzegi.

Najbardziej polecane są pilniczki papierowe. Są trwałe i wygodne w użyciu, wystarczają na długo i nie niszczą płytki. Popularność zyskują również pilniki piankowe, które w zależności od poziomu granulacji mogą służyć do nadawania kształtu lub polerowania paznokci.

Manicure bez skórek

Odstające, suche skórki to zmora wielu kobiet. Pod wpływem działania wysuszającego mydła lub środków chemicznych paznokcie stają się matowe, a skórki widoczne i nieestetyczne. Na szczęście jest na nie rada.

Szukając niezbędnego akcesorium do paznokci koniecznie trzeba się zaopatrzyć w nawilżającą oliwkę lub olejek oraz preparat do usuwania skórek. Kosmetyk nakłada się na górną część paznokcia i albo się go usuwa po minucie, albo zmywa. Pomaga on odsunąć bezboleśnie skórki. Olejkiem zaś należy odżywić skórę wokół paznokcia już po wykonanym manicure.

W usuwaniu skórek przydadzą się również narzędzia- niezbędne akcesoria do paznokci. W domowej kosmetyczce nie może zabraknąć cążek i patyczków drewnianych. Patyczkami odsuwamy wcześniej nawilżone skórki, cążkami delikatnie je usuwamy. Są jednak zwolenniczki, które wolą jedynie odsunąć skórek, bez ich wycinania.

Piękny kolor

Coraz bardziej stają się popularne lakiery hybrydowe. Wyparły one zwykłe lakiery, gdyż odpowiednio utrwalone pod lampą utrzymują się na paznokciach przez kilka tygodni, co w przypadku zwykłych lakierów jest niemożliwe. Ich zaletą jest trwałość, przez co malowanie paznokci nie trzeba powtarzać co kilka dni.

Na rynku dostępne są od niedawna rewelacyjne lakiery w pisaku, które są bardzo praktyczne i idealne dla wielbicielek niestandardowych akcesoriów do paznokci. Taki pisak posiada pędzelek tak jak normalny lakier, ale nie trzeba go zamaczać – zaoszczędzamy więc czas i taki manicure możemy wykonać nawet w mało komfortowych warunkach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.

Share.