Wybieramy wózek spacerowy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kiedy dziecko może już swobodnie siedzieć, jazda w zamkniętej, płaskiej gondoli staje się dla niego katorgą. Przejażdżka po parku albo spacer miejskimi ulicami dostarczają ciekawemu świata maluchowi ogromu bodźców, na które reagowanie z zadaszonej, zabudowanej gondoli jest niemożliwe. Kiedy kręgosłup i mięśnie dziecka są już w odpowiednim stopniu wzmocnione, należy wymienić gondolę na wózek spacerowy. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdź!

Wygoda dla rodzica i dziecka

Z pewnością każdy rodzic niejednokrotnie przekonał się, jak dużym problemem może być konieczność wniesienia ciężkiego wózka i dziecka na piętro. Wybierając wózek spacerowy, zwróć uwagę na jego wagę. Najkorzystniejszym wariantem będzie nowoczesny, lekki model ze składanym stelażem, który dodatkowo zmieści się nawet do niewielkiego bagażnika.

Ponadto, wózki dobrych producentów wyposażone są w siedzisko, które można przekładać w taki sposób, aby maluch mógł jechać w przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Niezwykle pomocne podczas długich spacerów okazuje się być składane oparcie umożliwiające położenie w wygodnej pozycji śpiącego maluszka. Spacerówka powinna być wyposażona w przewiewny, składany daszek z materiału pochłaniającego szkodliwe promieniowanie UV. Regulowany podnóżek umożliwi dopasowywanie rozmiaru wózka do zmieniającego się wzrostu dziecka.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dla każdego rodzica priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka. Aby mieć pewność, że jazda w wózku nie będzie stwarzała  żadnego zagrożenia dla maluszka, wybierz certyfikowany model, którego jakość potwierdzają europejskie atesty. Solidny, testowany w niezależnych instytucjach wózek powinien spełniać restrykcyjne wymogi normy europejskiej EN 1888: 2018.

 

 

Share.