Wyjątkowe zdobienia na ścianach

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pomalowane ściany mogą być ciekawie ozdobione bardzo oryginalnymi wzorami. Wszystko to można zrobić używając szablonów malarskich. Bogate wzornictwo tego typu przedmiotów pozwala na stworzenie na ścianie bardzo ciekawych malunków, nawet wtedy gdy właściciel, domu czy mieszkania, nie ma zdolności artystycznych.

Bogactwo wzorów

Szablony malarskie to płytki wykonane z plastiku, twardego kartonu lub drewna. Wewnątrz każdej z nich został wycięty dany motyw. Najczęściej są to wzory kwiatowe, ludowe, sylwetki zwierząt, zarys pojazdów, bohaterowie bajkowi czy też rośliny. Bogactwo wzorów jest ogromne.

Każdy wzór może być umieszczony na ścianie przy użyciu odpowiedniego szablonu i farby.

Farbę nanieść można gąbką lub pędzlem, wcześniej przytwierdzając szablon taśmą malarską do ściany. Wypełnienie otworu szablonu, a następnie oderwanie go od ściany skutkuje pozostawieniem na niej danego ornamentu lub malunku. W taki sposób można wnętrze odświeżyć i nadać mu, tanim kosztem, nowego wyglądu.

Jak wybrać odpowiedni szablon?

Szablony są różne, nie tylko prezentują różnorodne wzory, ale także są wykonane z różnych materiałów. Najlepsze okazać się mogą szablony malarskie grubsze, twardsze, sztywniejsze. Takie modele nie nasiąkną szybko farbą, przez co mogłyby stracić na swojej wartości i więcej się już nie przydać.

Tego typu szablony można też wykorzystać do zdobienia i odnawiania mebli. Oryginalne motywy pozwolą na stworzenie niekonwencjonalnych płaszczyzn, które tanim kosztem mogą znacznie uatrakcyjnić przedmioty, którym można nadać drugie życie.

Zabaw się w artystę

Wszystko zależy od kreatywności i pomysłowości osoby, która zdecydowała się na odrestaurowanie ścian lub mebli. Wnętrze szablonów może być nie tylko uzupełniane farbą. W tym wypadku dowolność jest ogromna. Można wykorzystać specjalne masy murarskie, pasty strukturalne, różne rodzaje farb, neoprenowe, matowe, werniksy.

Każdy może być artystą, szczególnie przy wykorzystaniu prostych sposobów. Każdy efekt może inny, nawet przy zastosowaniu szablonu o tym samym motywie. Wykorzystując tego typu narzędzia malarskie można stworzyć ciekawe wnętrze nie narażając się zbytnio na wysokie koszty. Czasami nasza kreatywność i zastosowanie prostego szablonu może przyczynić się do tego, ze stare wnętrza lub zdewastowane powierzchnie mebli otrzymają nowy wygląd. Szablony malarskie są prostym sposobem na nadanie ciekawego designu, tam gdzie wydawałoby się, że nic już nie da rady odnowić dane wnętrza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/.

Share.