Wypoczynkowy taras w stylu wiejskim

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nie musimy wyjeżdżać daleko poza granice naszego miasta czy kraju, aby odpocząć. Wystarczy własny, przydomowy taras i nieco czasu. Wśród licznych propozycji na ciekawych taras króluje taras w stylu wiejskim. Jakie meble i dodatki wybrać, aby stworzyć taką przestrzeń? Jak zmienić zwykły taras w wyjątkowy taras w stylu wiejskim?

Taras w stylu wiejskim – wybieramy meble

Jakie meble będą idealne na taras w stylu wiejskim? Wśród wielu propozycji z pewnością warto rozważyć piękne meble rattanowe, które nie tylko zapewnią nam komfort, ale też doskonale wpiszą się w stylistykę rustykalną. Meble rattanowe tworzone są z naturalnego rattanu – pnącza pozyskiwane są z upraw o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że pozyskiwanie rattanu nie wpływa negatywnie na stan środowiska naturalnego. Jakie meble na taras w stylu wiejskim wybrać? Wśród mebli rattanowych znajdziemy zarówno wygodne sofy, fotele, jak i niewielkie pufki, które mogą służyć zarówno jako siedzisko, stolik kawowy czy też podnóżek. Uzupełnieniem na tarasie w stylu wiejskim mogą być liczne poduszki, siedziska i pledy – znacząco podniosą one poziom wygody i pozwolą na zachowanie komfortu cieplnego podczas chłodniejszych wieczorów.

Taras w stylu wiejskim z parasolem

Elementem, który warto wykorzystać na tarasie jest parasol ogrodowy. Taras w stylu wiejskim uzupełniony parasolem pozwoli nam jeszcze bardziej cieszyć się latem. Nowoczesne parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji, przez co bez trudu dopasujemy kąt padania cienia na nasz taras. Parasole osadzane są na stabilnych podstawach – te dedykowane na tarasy posiadają niewielkie kółka oraz hamulce, dzięki którym możemy wygodnie przesuwać parasol po gładkiej powierzchni tarasu. Parasole na czas jesieni i zimy przykryjmy pokrowcem ogrodowym.

 

 

Share.