Znajdź sposób na zadbaną skórę twarzy – zabiegi frakcyjne

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sprężysta, nawilżona i promienna skóra twarzy to najlepszy makijaż – nie ma co do tego wątpliwości. Niestety, każdego dnia nasza skóra narażona jest na działanie licznych negatywnych czynników oraz na nieubłagalny upływ czasu. Jak radzić sobie ze zmianami skórnymi powstałymi na skutek procesów starzenia się? Czy istnieją metody na skuteczne wygładzenie zmarszczek czy blizn?

Co wpływa na stan skóry twarzy?

Nasza skóra twarzy doskonale odzwierciedla zarówno sposób jej pielęgnacji, dietę czy też przebyte przez nas choroby. Na przestrzeni lat może ona wiotczeć, stawać się odwodniona – to efekty złej diety, niedostatecznego nawilżenia, ale też stosowania źle dobranych kosmetyków czy przebytych chorób. Wśród najczęściej wymienianych problemów związanych ze skórą poza zmarszczkami wiele osób wymienia też blizny po trądziku, które szpecą i sprawiają, że tracimy pewność siebie.

Często samodzielnie staramy się radzić z takimi problemami np. stosując kremy przeciwzmarszczkowe. Niestety, takie preparaty działają jedynie powierzchniowo, kiedy istotne jest działanie znacznie głębiej.

Skuteczna metoda na poprawienie stanu skóry – laser frakcyjny

Wśród rekomendowanych metod walki ze zmianami skórnymi często wymienia się laser frakcyjny CO2. Zabiegi frakcyjne zalecane są dla osób borykających się z płytkimi zmarszczkami, przebarwieniami. Lasery takie działają punktowo i bardzo precyzyjnie, co gwarantuje wysoką skuteczność i doskonałe rezultaty. Działanie lasera polega na emitowaniu wiązki światła o określonej długości, która dociera w wybrane miejsca skóry. Efektem działania lasera jest uaktywnienie procesów regeneracyjnych w obrębie skóry, wzmożenie tworzenia nowych włókien kolagenowych. Już po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu widoczna będzie znaczna poprawa stanu skóry, jak również jej wygładzenie.

Share.