Prefabrykowane ściany betonowe – czy warto z nich korzystać?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prefabrykowane ściany betonowe w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Jest to rozwiązanie idealne dla wszystkich tych, którym zależy na jak najszybsze postawienie domu w stanie surowym.

Nowoczesne rozwiązanie

Prefabrykowane ściany z betonu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów współczesnego budownictwa, który dla wielu osób kojarzy się nieco z konstruowaniem bloków z wielkich płyt, co na dużą skalę miało miejsce w latach 70 – tych ubiegłego wieku. Choć na pierwszy rzut oka można zobaczyć pewne podobieństwo, to jednak należy mieć na uwadze, że pod względem technicznym i użytkowym obie te konstrukcje nie mają ze sobą praktycznie nic wspólnego.

Prefabrykowane ściany wykonane z betonu to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które architektom daje wiele różnorodnych możliwości konstrukcyjnych, z czego niezwykle chętnie korzystają. To daje w zasadzie nieograniczoną możliwość stwarzania wymarzonych budynków, nie rzadko o fantazyjnej i mało standardowej formie. Dzięki temu materiał ten pojawia się coraz częściej i w coraz to równych formach w nowoczesnym budownictwie.

Dlaczego warto korzystać z materiałów pochodzących z prefabrykacji?

Prefabrykowane materiały (w tym przede wszystkim wykonane z betonu ściany) dają szansę na ukończenie inwestycji w stanie surowym w stosunkowo krótkim czasie – jest to zatem rozwiązanie idealnie dla wszystkich tych, którym zależy na czasie. Prefabrykowane ściany betonowe nie tylko skracają czas budowy, ale również są niezwykle wygodne w stosowaniu oraz powalają na zachowanie bardzo dużej elastyczności. Zw względu na solidność, trwałość i wiele innych technicznych aspektów jest to rozwiązanie wykorzystywane coraz powszechniej nie tylko przy budowie domów jednorodzinnych, ale i przy wykonywaniu innych inwestycji budowlanych.

Jak stosowanie prefabrykowanych ścian z betonu wygląda w praktyce? Wygląda to tak, że zamówione ściany, cechujące się zalecanymi parametrami w stanie gotowym przyjeżdżają na budowę. Oczywiście te, w których zachodzi taka potrzeba posiadają już gotowe otwory pod montaż drzwi bądź okien. Wszystkie elementy w sposób szybki i solidny łączone są już na placu budowy. Mając na uwadze specyfikę tego materiału postawienie jednorodzinnego domu w stanie surowym możliwe jest nawet w kilka dni. Pozostałe elementy są już wykonane tradycyjnie, dlatego też skrócenie czasu wykończenia domu, z zewnątrz i wewnątrz metodą prefabrykacji, póki co nie jest realne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Share.