Kiedy zapada decyzja o rozwodzie…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rozwód to niezwykle trudna sytuacja dla obojga małżonków, jak i dla dzieci, których para się doczekała. Zazwyczaj decyzja o rozwodzie zapada po długim namyśle – powodem do rozwodu może być niewierność małżeńska, ale również różnice nie do pogodzenia (np. światopoglądowe), niemożliwość pogodzenia oczekiwań obojga małżonków. Rozwód wymaga decyzji sądu.

Rozwody w Polsce

Współcześnie rozwody są jednymi z najczęściej podejmowanych spraw w polskich sądach. Szacuje się, że w roku 2018 już co trzecie małżeństwo ulegało rozpadowi i dochodziło do rozwodu. Niepokojącym jest fakt, że duży odsetek rozwodów dotyczy par, których staż małżeński nie przekracza 5 lat. W zależności od stopnia skomplikowania sprawa rozwodowa może zamknąć się na 2-3 posiedzeniach lub trwać miesiącami. Dlaczego?

Rozwód z orzekaniem o winie – zatrudnij adwokata!

Jeśli małżeństwo nie doczekało się dzieci i wspólnego majątku rozwód jest w zasadzie formalnością. Sąd może zarządzić dodatkowy czas, w trakcie którego małżonkowie mogą spróbować jeszcze raz się dogadać. Dobrym rozwiązaniem są także mediacje.

Kiedy rozwód wymaga podziału majątku lub też przyznania opieki nad dzieckiem i określenie kontaktów z dzieckiem sprawa się komplikuje. W takich sytuacjach niezwykle pomocny okaże się doświadczony adwokat – mówią specjaliści z kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Adwokat pozwoli nam na większe poczucie komfortu na Sali sądowej, ale też zadba o nasze interesy.

Podczas pierwszego spotkania z adwokatem konieczne jest przedstawienie sprawy i naszych oczekiwań względem rozprawy. Zadaniem adwokata jest bezstronna ocena oraz określenie szans powodzenia. Adwokat wskaże nam narzędzia prawne, które możemy wykorzystać w sądzie podczas batalii o alimenty czy przyznanie opieki nad dzieckiem.

 

 

Share.