Wizytówka w sieci – własna strona internetowa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przeniesienie biznesu do sieci to dzisiaj krok na który decyduje się większość przedsiębiorców. Wynika to nie tylko z możliwości cięcia kosztów, ale również faktu, że olbrzymia ilość potencjalnych klientów szuka informacji o danej usłudze czy produkcie właśnie w Internecie. Własna strona internetowa czy też sklep stanie się naszą najskuteczniejszą wizytówką i sprawi, że nasz biznes zostanie wyniesiony na znacznie wyższy poziom.

Kto stworzy dla nas witrynę?

Chcąc zaistnieć w sieci konieczne jest znalezienie specjalistów, którzy stworzą dla nas witrynę od zera. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie jednej z wielu agencji interaktywnych, które kompleksowo zajmą się dla nas tym zadaniem. Pierwszym krokiem będzie oczywiście poznanie się i omówienie naszych potrzeb – na podstawie naszych wymagań programiści i graficy będą mogli zaproponować nam optymalne rozwiązanie, dopasowane do konkretnego zlecenia. Drugim etapem jest projektowanie witryny – musi być ona przemyślana, aby zarówno goście, jak i administratorzy byli w stanie w prosty sposób nią zarządzać.

Kiedy witryna jest gotowa niezbędne jest jej „ubranie” – tym zajmie się grafik komputerowy, który dopasuje grafiki do konkretnych potrzeb i rodzaju branży. Dzięki jego pracy nasza strona nabierze estetyki i eleganckiego wyglądu. Ostatnim etapem jest praca copywritera, który stworzy dla nas odpowiednią treść, która zapełni witrynę.

Hosting stron internetowych

By nasza witryna zaistniała w sieci niezbędny jest hosting stron www. Hosting to płatna usługa polegająca na wykupieniu miejsca na zewnętrznych serwerach, które pracują nieustannie. Szukając idealnego hostingu musimy zwracać uwagę na szereg aspektów takich jak uptime, ilość powierzchni dyskowej, transfer, bezpieczeństwo, pomoc techniczna.

Share.