Kuchnia retro – projekt

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kuchnia retro w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Jak zaprojektować pomieszczenie w stylu vintage, aby powstało funkcjonalne i wygodne pomieszczenie?

Kuchnia retro – kolory

Kuchnia retro musi zostać wykonana w odpowiednich kolorach. Warto zdać sobie z tego sprawę, jeżeli ktoś nie chciałby widzieć pewnych barw u siebie w domu. Projektując kuchnię retro bierze się pod uwagę detale czerwone i niebieskie, a dokładnie mówiąc błękit, pomarańczowy, soczyście zielony, limonkowy. Bardzo ważny jest również fakt, że kuchnia w stylu vintage musi posiadać barwy nasycone lub wręcz odwrotnie – mocno rozbielone, przez co powstają z nich pastelowe odcienie. No i bardzo ważną jest połysk. Retro pozwala sobie na obecność frontów szafek kuchennych w połyskującym kolorze.

Mała kuchnia retro

Mała kuchnia retro wymaga zastosowania jasnych odcieni, które dodatkowo pomogą zwiększyć całe wnętrze. W takim przypadku podstawowym kolorem powinna zostać biel do której dobierze się inne, ciekawe kolorystycznie dodatki. Biały kolor jest o tyle dobrą propozycją, że bez problemu można dobrać do niego wymieniony wyżej pomarańcz, a nawet soczystą limonkę. Biel w takich przypadkach powinna znajdować się przede wszystkim na ścianach i na meblach. Do tego można dobrać kolorowe dodatki, jak np. różowa lodówka retro, czy też zielone krzesła i inne sprzęty kuchenne, dzięki czemu całe pomieszczenie na pewno nie będzie wydawało się nudne i jednostajne. Nie można zapominać także o tym, że w takich kuchniach przeważają obłe kształty.  

 

Share.