Wanna prostokątna – prekursorka w każdym stylu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Planujesz łazienkę w stylu minimalistycznym? Wybierz sprzęty i akcesoria o prostych i surowych kształtach. Wanny prostokątne to w takim wypadku najlepsze rozwiązanie. Świetnie się również wpiszą w każdy styl klasyczny, a także nowoczesny – to w końcu najbardziej uniwersalne ponadczasowe rozwiązania łazienkowe.

Wyjątkowe zalety wanny prostokątnej

Tego rodzaju wannę wpasuje się w każdą wnękę, a także szczelnie połączy ze ścianą. Jest więc idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla niedużych metrażem łazienek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować ją w dużej, wtedy warto zdecydować się na model bardziej przestronny.

Tego rodzaju wanny mają bardzo dobrze wyprofilowane wnętrza, kąpiel w nich jest więc niezwykle komfortowa. Niektóre mogą być również dodatkowo wyposażone w zagłówki czy siedziska.

Bardzo łatwo zestawić ją z innymi sprzętami i meblami w pomieszczeniu. Jeśli chcemy ją obudować, to również możemy w łatwy sposób dopasować kolorystycznie materiał przeznaczony na jej obudowę. Nie jest to również trudne – z pewnością poradzimy sobie sami.

Z jakiego materiału zakupić wannę?

Wanny prostokątne dostępne są w kilku wariantach. Przy zakupie zwraca się uwagę na takie aspekty jak ciężar, łatwość czyszczenia, odporność na mechaniczne uszkodzenia oraz termoizolację. Najpopularniejszym wyborem jest akryl, ponieważ taką wannę łatwo czyścić, nie robią się na niej przebarwienia i zacieki, dość dobrze trzyma ciepło i jest jedną z lżejszych.

Innym wyborem są modne wanny stalowe, miedziane lub żeliwne. Wanna żeliwna jest bardzo ciężka, ale trzyma bardzo dobrze ciepło,

jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie długie

i relaksujące kąpiele. Inna alternatywą jest jeszcze wanna drewniana.

Wanna czy może wanna z prysznicem?

Posiadanie wanny w łazience nie wyklucza posiadania również prysznica. Nowoczesne rozwiązania z powodzeniem wykorzystują takie możliwości. Wystarczy dokupić specjalny panel z prysznicem, a jeśli mamy takie życzenie, to może być ona również wyposażona w specjalną obudowę z płyty szklanej lub z tworzywa sztucznego, ewentualnie w zasłonę na drążku.

Tego rodzaju wanny najczęściej przeznaczone są do korzystania

z baterii ściennej. Stosunkowo mniej popularne są modele z otworem na baterię sztorcową. To jednak, na jaki rodzaj się zdecydujemy, uzależnione jest od naszych osobistych preferencji oraz stylu całej łazienki. Na pewno inną wybierzemy do łazienki minimalistycznej, a inną do retro.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Share.