Wybieramy zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Projektując przydomowy taras zazwyczaj skupiamy się na meblach ogrodowych i dodatkach, nie myśląc o tym, w jaki sposób zadaszyć taras i ochronić się przed promieniowaniem słonecznym. Dzisiaj producenci wyposażenia outdoorowego proponują nam wiele ciekawych rozwiązań: jednym z nich jest zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu. Czy takie nowoczesne pergole sprawdzą się w naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu – poznaj zalety!

Do niedawna jedyną metodą na zasłonięcie tarasu przed słońcem było wykorzystanie parasoli ogrodowych. Dzisiaj wybór jest znacznie szerszy, a producenci proponują nam zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu. Zadaszenie tego typu, nazywane również nowoczesną pergolą, pozwoli nam bardziej cieszyć się ze słonecznych dni i korzystać z uroków lata, również w czasie niepogody. Zadaszenie tarasu w formie pergoli to eleganckie rozwiązanie, które poprawi funkcjonalność przestrzeni wypoczynkowej, jak również wpłynie na jego estetykę.

Jak wznoszone są nowoczesne pergole? Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu oparte jest na konstrukcji z elementów aluminiowych, łączonych modułowo. Elementy te zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy. Konstrukcja posiada system odprowadzania wody poza obręb pergoli. Na szczególną uwagę zasługuje dach pergoli – jest on wykonany z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi. O ułożeniu listew decyduje sam użytkownik.

Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu – to takie proste!

Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu pozwoli nam nie tylko bardziej korzystać ze słonecznych dni – przede wszystkim sprawi, że wypoczynek będzie pełniejszy i bardziej komfortowy. Zadaszenie sprawi również, że możliwe stanie się korzystanie z tarasu w czasie niepogody!

 

 

 

 

Share.