Faktoring online – dlaczego i kiedy warto skorzystać?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

W działalności każdego przedsiębiorstwa zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, które stawiają firmę w trudnym położeniu. Najczęściej problem stanowią oczywiście finanse – nieudane inwestycje, rosnące koszty czy zwlekający z zapłatą kontrahenci.

Niestety niezależnie od tego, jaka jest przyczyna, trzeba zapłacić podatki, wypłacić wynagrodzenia i dokonać zakupów towarów potrzebnych do dalszego działania firmy. Chcąc wrócić na właściwe tory, przedsiębiorcy poszukują w takich sytuacjach źródeł finansowania, które pomogą firmie stanąć na nogi. Kredyt czy pożyczka to najpopularniejsze, choć nie jedyne opcje. Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się faktoring, a leasing to już niemal standard. Poznaj faktoring online i dowiedz się, dlaczego i kiedy warto z niego skorzystać.

Faktoring online – gdy masz stałych klientów

…i wystawiasz faktury z długim terminem płatności.

W niektórych branżach w Polsce standardem są faktury z 30-dniowym lub nawet 60-dniowym terminem płatności. Wystawienie jednej czy dwóch faktur, na których zapłatę trzeba poczekać dwa miesiące może nie być dużym problemem, jednak jeżeli takich faktur jest więcej i problem zaczyna się nawarstwiać, istnieje ryzyko powstania zatoru płatniczego.

Faktoring online w PragmaGO to możliwość sprzedaży faktur, na których spłatę czeka Twoja firma. Proces jest bardzo prosty: w PragmaGO najpierw wypełniasz wniosek i zgłaszasz swoich stałych klientów, wprowadzając ich dane. Następnie otrzymujesz do dyspozycji limit środków do wykorzystania w miesiącu właśnie na tych odbiorców. Faktury do sfinansowania zgłaszasz wygodnie za pośrednictwem Strefy Klienta. W ten sposób każda z tych faktur zostanie opłacona od razu przez faktora, a środki trafią na Twoje konto, zaś Ty zapłacisz za nie ustaloną wcześniej prowizję. To koniec problemów z przedłużającymi się spłatami! PragmaGO zajmie się obsługą należności, a także jej ewentualną windykacją, a Ty będziesz zarządzać listą klientów wygodnie poprzez Strefę Klienta.

Dlaczego warto korzystać z faktoringu online? Bo to wygodny sposób na radzenie sobie z realiami panującymi w branży, w której terminy płatności faktur są bardzo długie.

Finansowanie faktur – gdy kontrahent się czeka do ostatniego dnia

… ale to jednorazowa sytuacja.

Zdarza się, że klient postanawia do ostatniego momentu wykorzystać termin płatności za fakturę – oczywiście ma do tego prawo, ale dla wielu małych firm późna zapłata za duże zamówienie może oznaczać duże kłopoty. W takiej sytuacji można jednorazowo i bez umów sfinansować fakturę w PragmaGO. Wystarczy złożyć wniosek online, w którym zawrzesz numer faktury, kwotę oraz dane klienta, a warunki umowy zaakceptujesz SMS-em. W ten sposób pieniądze mogą trafić na Twoje konto już w dwie godziny! Zapłatę w formie ustalonej wspólnie prowizji faktor pobierze samodzielnie, a Ty otrzymasz odpowiednio pomniejszoną kwotę.

Dlaczego warto finansować faktury? Bo to dobry sposób na natychmiastowe odzyskanie środków bez narażania płynności finansowej i bez zadłużania firmy.

Finansowanie zakupów firmowych – gdy zakupy są konieczne

…a środki pozostają zamrożone na kontach klientów

Każde przedsiębiorstwo kupuje – towary na sprzedaż, produkty konieczne do świadczenia swoich usług, materiały produkcyjne i dziesiątki innych. Może się zdarzyć, że firmie zabraknie środków na zakupy, bez których niemożliwe jest kontynuowanie działalności. Nie wszyscy sprzedawcy oferują sprzedaż ratalną, a wzięcie pożyczki nie zawsze jest możliwe (i nieczęsto bywa dobrym pomysłem).

Finansowanie zakupów w PragmaGO nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczy zamówić potrzebne produkty i zgłosić nieopłacone zamówienie w PragmaGO. Gdy zaakceptujesz warunki umowy, faktor zapłaci przelewem ekspresowym na konto sklepu, a Twoja firma może działać dalej. Za zamówienie zapłacisz w ratach, których wysokość i liczbę ustalisz przed zawarciem umowy.

Dlaczego warto finansować zakupy? Bo dzięki temu możesz wykorzystać nadarzającą się okazję do inwestycji mimo braku środków lub rozłożyć duży koszt na raty, nawet gdy sprzedawca nie oferuje sprzedaży ratalnej.

Share.